Сточетрдесетогодишњица Тимочке буне леп је повод да Културно-образовни центар изда репринт књижице ''Тимочка односно Црноречка буна'' Милана Божиновића, сачуване тек у неколико примерака, а која доноси причу четовође из Кривог Вира.
Промоција репринт издања заказана је за 19. октобар у оквиру програма којим се обележава јубилеј с почетком у 18.30. На промоцији ће говорити аутор предговора Јелица Илић, историчар и кустос Народног музеја у Зајечару и др Дејан Крстић, етнолог и антрополог.
Из штампе je изашао носач звука са традиционалном инструменталном и вокалном музиком Срба и Влаха из Црне Реке. На диску се налази 26 репрезентативних нумера које су забележене на Сабору народног стваралаштва ''Црноречје у песми и игри'' у периоду од 1972. до 1996. године. У пратећој грађи налази се стручни текст Љубице Радовић, текстови др Драгосалава Девића и др Драгослава Антонијевића, текстови песама на српском, влашком и енглеском језику.
Издавачи диска су Културно-образовни центар Бољевац и BCH Београд, а промоција ће бити одржана у оквиру пратећих програма 50. ''Црноречја''.
Културно-образовни центар Бољевац богатији је за још један урадак у оквиру издавачке делатности. Ових дана из штампе је изашао први роман Наде Петровић ''Мој брат''.
Издавач рома је Културно-образовни центар Бољевац, а уредник Емина Бранковић.
Због актуелне епидемијске ситуације, промоција романа биће накнадно утврђена
Поводом јубилеја - пола века Сабора народног стваралаштва ''Црноречје у песми и игри'', Културно-образовни центар Бољевац издао је каталог програма изведеног на Саборном дану ''Црноречја'' од 1971. године до данас. Каталог чине три свеске у којима се налазе програми који чине окосницу Фестивала - наступи фолклорних група из Црне Реке.
Издавач: КОЦ Бољевац, уредник: Ненад Радосављевић, штампа: ESPY Studio.
Ових дана је, у издању Културно-образовног центра Бољевац, изашло из штампе двојезично издање ''Хришћанских старина Црне Реке'' Татјане Михајловић.
Реч је о илустрованој публикацији - водичу у коме ауторка представља цркве и манастире Црноречја, зиданих у периоду од 14. до краја 20. века. Текстови су штампани на српском и енглеском језику, а бројним фотографија представљени су архитектура и сликарство црноречких светиња, као и њихово окружење.
Невелика обимом, ова публикација расветљава најмаркантније детаље сакралне архитектуре и сликарства на територији Црне Реке у претходних седамсто година.